Life Style - Lekárska kozmetika

Rozšírené cievy

thumbnail

Rozšírené cievky na tvári sa najčastejšie vyskytujú pri ochorení, ktoré sa nazýva Rozasea (couperose). Ide o relatívne časté ochorenie. Zvyčajne začína po 20. roku života a vrchol dosahuje medzi 40. a 50. rokom. Medzi prvé prejavy patrí začervenanie tváre, najmä na nose, Ktoré sa môže zjaviť už pred 20. rokom života. Ženy bývajú postihnuté o niečo častejšie ako muži. Vznik ochorenia sa dáva do súvislosti s dedičnou dispozíciou, s vnútornými ochoreniami, najmä s poruchami žalúdka a žlčníka. Ochorenie môže vyprovokovať a zhoršiť slnečné žiarenie. V koži sa môže vyskytovať roztoč Demodex folliculorum, Ktorý je tiež spoluzodpovedný za zápalové prejavy na koži. Čo je dôležité, cievy kože tváre majú zmenenú reakciu, skôr sa rozširujú na taký podnet ako je vypitie horúceho nápoja alebo alkoholu, čo následne spôsobuje začervenanie kože. koža postihnutých oblastí je teplejšia dlhšie ako normálna. Začervenanie kože môže vznikať nielen na tvári, ale aj na krku a hrudníku. Niekedy sa môžu na začervenanej koži vyskytovať aj vyrážky a nos sa môže značne zväčšiť.

Pri liečbe takto zmenených ciev je potrebné ovplyvniť ich zvýšenú reaktivitu. Na to slúžia krémy a gély, ktoré obsahujú látky ovplyvňujúce reaktivitu ciev (….), alebo metronidazol, Ktorý ničí roztoče v koži (Rozex). Ak chceme zničiť rozšírené cievky, a tým zabrániť začervenaniu kože, treba použiť svetelnú energiu pomocou lasera alebo IPL. Pri tomto ošetrení dochádza k ničeniu cievok. 3o laserovom ošetrení sa môžu vytvoriť chrasty, preto si treba zobrať dovolenku. Po ošetrení IPL chrasty nie sú, začervenanie môže byť hneď po ošetrení ešte výraznejšie, po niekoľkých hodinách však ustúpi. Ošetrenie je potrebné zopakovať niekoľkokrát v 2 – 4 týždňových intervaloch, treba upozorniť, že cievky sa môžu vytvoriť znovu.

Preto sa treba vystríhať pobytu na slnku, dať si vyšetriť žalúdok a žlčník, či sú v poriadku. Odporúča sa používať krémy a gély určené na kuperóznu pleť, ktorými zlepšujeme reaktivitu kožných cievok a ničíme roztoče v koži, ale neovplyvňujeme množstvo cievok. Preto je potrebné Kombinovať liečbu s laserom alebo IPL a následným ošetrovaním krémami.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa