Life Style - Lekárska kozmetika

Fotodynamická rejuvenizácia

thumbnail

Čo to znamená?

Pri tomto ošetrení sa využíva pôsobenie svetelnej energie spolu s látkou, ktorá zvyšuje citlivosť kože na svetlo. Pri fotorejuvenizácii sa pôsobením svetla určitej vlnovej dĺžky dosahuje omladenie kože. Svetelná energia je vychytávaná kolagénovými vláknami v hlbších vrstvách kože. Táto energia sa mení na teplo, ktoré koaguluje bielkovinu kolagén, čím sa tieto vlákna skracujú a pokožka nad nimi sa vypína. Výsledkom je vyhladená pleť. Následne v dôsledku poškodenia kolagénových vlákien dochádza k ich novotvorbe a k rejuvenizá-cii – omladeniu kože. Ak sa pri ošetrení nanesie na kožu látka zvyšujúca citlivosť kože na svetlo, tento účinok sa zvýši. Podlá zahraničných štúdií bol účinok fotodynamickej rejuve-nizácie o 30 % väčší ako pri fotorejuvenizácii.

Ako prebieha ošetrenie?

Pokožka sa očistí a nanesie sa na ňu látka zyšujúca citlivosť kože na svetlo. Nechá sa pôsobiť asi 30 minút a následne sa pomocou prístroja IPL aplikuje svetlo určitej vlnovej dĺžky na pleť. Týmto spôsobom sa môže ošetrovať tvár, krk aj dekolt.

Aké môžu byť nežiadúce prejavy po ošetrení?

Koža po ukončení ošetrenia môže byť mierne začervenala, ale nie výrazne. Po ošetrení je možné ďalej pracovať alebo ísť nakupovať. Neodporúča sa ísť na slnko, do solária alebo sauny. Na druhý deň môže byť tiež prítomné mierne začervenanie kože.

Pre koho je ošetrenie vhodné?

Fotodynamická fotorejuvenizácia je vhodná pre zrelší typ pleti, pre pleť s rozšírenými ciev kami, ako aj hnedými flakmi. Odporúča sa ošetrenie opakovať raz mesačne podľa potreby 4-5 krát.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa