Life Style - Lekárska kozmetika

SANADERM SERUM

S A N A D E R M

SÉRUM  NA  OŠETRENIE  PODRÁŽDENEJ  A NAMÁHANEJ  PLETI

 

Sérum SANADERM bolo vyvinuté najmä na ošetrenie pleti podráždenej pri náročnejších zákrokoch v korektívnej a estetickej dermatológii, napríklad po zákrokoch laserom (laserový resurfacing, laserová depilácia),  aplikácii rádiofrekvenčnej energie a intenzívneho pulzného svetla, teda po všetkých zákrokoch, pri ktorých je pleť podrobená intenzívnemu pôsobeniu rôznych druhov elektromagnetického vlnenia (laserové žiarenie, intenzívne pulzné svetlo, rádiofrekvenčná energia). Sérum SANADERM však možno úspešne použiť aj na  ošetrenie pleti s mikrotraumami, aké vznikajú napríklad pri holení, či na ukľudnenie inak podráždenej a citlivej pleti, a to ako v dôsledku fyzikálneho či chemického podráždenia. Je vhodné aj na citlivú pleť a mastný a zmiešaný typ pleti.

ČO  JE  TO  „CITLIVÁ“  („PRECITLIVELÁ“ )  PLEŤ

Oficiálna definícia „citlivej“ pleti doposiaľ nebola stanovená. Je však zaužívané, že toto označenie sa vzťahuje na pleť, ktorá už na minimálne vonkajšie podnety, ako napríklad

–          umytie (s použitím bežného mydla)

–          opláchnutie teplou vodou (pri sprchovaní)

–          aj menej výrazné zmeny teploty vonkajšieho prostredia (najmä v zimnom období)

–          vystavenie miernemu vplyvu ultrafialového žiarenia

–          niekedy dokonca aj bežné dotyky

neprimerane (prehnane) reaguje zvýšením prietoku krvi, ktoré sa prejaví

–          difúznym začervenaním často kombinovaným s opuchom a/alebo

–          začervenaním, najčastejšie tvorbou červených fľakov.

 

AKTÍVNE  LÁTKY   SANADERM  SÉRA

Sérum SANADERM obsahuje niekoľko hlavných aktívnych látok, ktorých pôsobenie sa zväčša vhodne dopĺňa. Okrem toho sú v prípravku  aj viaceré pomocné aktívne látky, ktoré vytvárajú vhodné prostredie pre prienik a pôsobenie hlavných účinných látok.

 

V SANADERM sére sú viaceré hlavné aktívne látky zväčša rastlinného pôvodu, najmä výťažky z

–          sibírskeho žeň-šeňa (Eleutherococccus Senticosus): glykozidy (eletherozidy), saponíny a ďalšie zložky zvyšujúce odolnosť tkanív voči stresu fyzikálnej, chemickej i biologickej povahy, podporujúce imunitu a zvyšujúce intenzitu bunkového metabolizmu

–          riasy Chlorella Vulgaris: tzv. Cell Boost Factor (bunkový podporný faktor), ktorý je významným zdrojom esenciálnych látok bunkovej výživy a okrem toho upevňuje vzájomnú väzbu kožných buniek.

–          Kyselina hyalurónová je telu vlastná, nealergizujúca hydratačne a protizápalovo pôsobiaca látka.

–          Fructan – polysacharid zložený z molekúl fruktózy. Vyskytuje sa v ovocí a zelenine. Na pokožke pôsobí hydratačne, protizápalovo, čím tiež spomaľuje jej starnutie.

Okrem uvedených účinných látok prípravok obsahuje aj taurín, ktorý plní významnú funkciu osmoregulátora, dôležitú pre účinnosť kožnej bariéry.

 

SANADERM sérum obsahuje aj viaceré osvedčené zložky kozmetických ošetrovacích prípravkov, ako napríklad hydratačne pôsobiaci glycerín a pentylén glykol, a hojace procesy urýchľujúci pantenol. Pre zlepšenie hydratačnej funkcie prípravku boli do neho pridané aj cukry: sorbitol, erytritol, manitol a brezový cukor – xylitol. Na konzerváciu NEBOLI POUŽITÉ PARABÉNY. Nakoľko prípravok je určený na ošetrenie citlivej pokožky, NEOBSAHUJE PARFÉMY.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa