Life Style - Lekárska kozmetika

COLLAGE – SERUM

C O L L A G E – S E R U M

DERMATOKOZMETICKÉ PROTIVRÁSKOVÉ

SÉRUM S KOLAGÉNOM

 

CHARAKTERISTIKA

Dermatokozmetické (*) protivráskové klinicky testované sérum COLLAGE-SERUM je súčasťou kolekcie tzv. kolagénových prípravkov DERMATO-KOZMETIKY LIFE STYLE, určených na denné ošetrenie zrelej pleti s prejavmi starnutia v rôznom stupni vývoja, ako aj na oddialenie ich vzniku a na spomalenie vývoja známok starnutia pleti (strata prirodzeného napätia pleti – tzv. tonusu, ochabnutie pleti, povrchové i hlboké vrásky). Jeho použitie sa odporúča vo veku viac ako 25 – 30 rokov.

 

HLAVNÁ AKTÍVNA LÁTKA

Hlavnou aktívnou substanciou protivráskového séra COLLAGE-SERUMkolagénové peptidy (skupiny aminokyselín – základných stavebných jednotiek všetkých bielkovín v každom živočíšnom organizme). Tvoria ich 4 aminokyseliny, zoradené do charakteristickej trojitej skrutkovnice makromolekuly kolagénu. Použité kolagénové peptidy sa získavajú štiepením molekúl rybieho kolagénu. Hoci v kozmetike sa používajú kolagénové peptidy bravčového a hovädzieho pôvodu, pri výrobe kolagénových prípravkov DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE boli uprednostnené peptidy rybieho pôvodu z viacerých racionálnych dôvodov: eliminovalo sa riziko prenosu tzv. priónov zodpovedných za chorobu označovanú ako BSE (bovínna spongiformná encephalopátia), známu aj ako choroba šialenstva kráv, ako aj riziko prestupu antibiotík, hojne používaných pri chove bravčového dobytka. Kolagénové peptidy použité v prípravkoch DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE sú vyrobené náročným technologickým postupom z kože voľne žijúcich morských rýb. Vo výrobnom procese je zavedená prísna viacstupňová kontrola. Výsledný produkt je podrobený detailnej analýze zameranej nie len na senzorické vlastnosti, ale najmä na všetky do úvahy prichádzajúce škodliviny, najmä ťažké kovy a mikrobiálnu kontamináciu.

Ďalšou významnou zložkou dermatokozmetického séra COLLAGE-SERUM je zinok v biologicky aktívnej forme, ktorý plní funkciu katalyzátora a je nevyhnutný pre novotvorbu molekúl kolagénu z kolagénových peptidov. Okrem toho sa v prípravku nachádza aj unikátny multifunkčný komplex aktívnych látok s okamžitým intenzívnym hydratačným, antibakteriálnym a ochranným účinkom. Prípravok je decentne parfémovaný hypoalergiénnymi vonnými látkami. COLLAGE-SERUM neobsahuje žiadne konzervanty (napr. parabény) rovnako ako žiadne ropné produkty (parafín, minerálny olej, vazelínu, silikóny) a farbivá.

 

DVOJFÁZOVÝ ÚČINOK (**)

Účinok dermatkozmetického séra COLLAGE-SERUM je dvojfázový:

  1. v prvej fáze sa uplatňuje skorý účinok unikátneho multifunkčného komplexu aktívnych látok s okamžitým intenzívnym hydratačným, antibakteriálnym a ochranným účinkom, čo sa prejaví intenzívnou hydratáciou, čo môže mať za následok aj zjemnenie až vyhladenie drobných povrchových vrások.
  2. prvé prejavy druhej fázy aplikácie séra na pokožku sa dostavia približne po mesiaci používania. Ide o dôsledok novotvorby kolagénu, podpo-renej a urýchlenej kolagénovými peptidami zo séra. Pri dlhodobom používaní séra sa zvyšuje tonus kože  (jej prirodzené vypätie), vďaka čomu koža nadobúda dlhšie pretrvávajúcu hladkosť, hebkosť a jemnosť a zamatový lesk.

 

 

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa