Life Style - Lekárska kozmetika

COLLAGE – FLUID

C O L L A G E – F L U I D

DERMATOKOZMETICKÁ PROTIVRÁSKOVÁ

A ČISTIACA PLEŤOVÁ VODA S KOLAGÉNOM

 

CHARAKTERISTIKA

Dermatokozmetická protivrásková klinicky testovaná pleťová voda COLLAGE-FLUID je súčasťou kolekcie tzv. kolagénových prípravkov DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE, určených na denné ošetrenie zrelej pleti s prejavmi starnutia v rôznom stupni vývoja. Okrem substancií čistiacich pleť obsahuje aj aktívne látky, ktoré intenzívne podporujú prirodzenú obnovu kolagénu v koži, čím odvracajú proces starnutia kože, a tak potláčajú prejavy jej starnutia. Pri dlhodobom používaní pleťovej vody COLLAGE-FLUID sa zvyšuje tonus kože  (jej prirodzené vypätie), vďaka čomu koža nadobúda hladkosť, hebkosť a jemnosť.

Dermatokozmetická protivrásková a čistiaca pleťová voda COLLAGE-FLUID je vhodná aj na ošetrenie citlivej a zvýšene reaktívnej pleti, nakoľko neobsahuje žiadne dráždivé zložky a je pripravená bez konzervačných prípravkov a farbív. Neobsahuje teda parabény, silikóny, ropné produkty (parafín, minerálny olej, vazelínu).

 

HLAVNÉ AKTÍVNE LÁTKY DERMATOKOZ-METICKEJ EMULZIE COLLAGE-FLUID

Hlavnou aktívnou látkou dermatokozmetickej protivráskovej emulzie COLLAGE-CLEARkolagénové peptidy, získané štiepením molekúl rybieho kolagénu. Peptidy sú skupinami aminokyselín – základných stavebných jednotiek všetkých bielkovín v každom živočíšnom organizme. Hoci v kozmetike sa používajú kolagénové peptidy bravčového a hovädzieho pôvodu, pri výrobe kolagénových prípravkov DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE boli uprednostnené peptidy rybieho pôvodu z viacerých racionálnych dôvodov: eliminovalo sa riziko prenosu tzv. priónov zodpovedných za chorobu označovanú ako BSE (bovínna spongiformná encephalopátia), známu aj ako choroba šialenstva kráv, ako aj riziko prestupu antibiotík, hojne používaných pri chove bravčového dobytka. Kolagénové peptidy použité v prípravkoch DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE sú vyrobené náročným technologickým postupom z kože voľne žijúcich morských rýb. Výrobný proces je podrobený viacstupňovej kontrole. Výsledný produkt je podrobený detailnej analýze zameranej nie len na senzorické vlastnosti, ale najmä na všetky do úvahy prichádzajúce škodliviny, najmä ťažké kovy a mikrobiálnu kontamináciu.

Ďalšou významnou zložkou protivráskovej a čistiacej pleťovej vody COLLAGE-FLUID je zinok v biologicky aktívnej forme, ktorý plní funkciu katalyzátora a je nevyhnutný pre novotvorbu molekúl kolagénu z kolagénových peptidov.

 

MECHANIZMUS ÚČINKU

Aplikáciou pleťovej vody COLLAGE-FLUID sa v prvej fáze dokonale čistí pleť a následne v druhej fáze sa do kože dostávajú komponenty, dôležité pre prirodzenú obnovu molekúl kolagénu. Prienik molekúl kolagénu cez kožnú bariéru nie je možný vzhľadom na ich veľkosť, a preto sa v emulzii COLLAGE-FLUID nachádzajú kolagénové peptidy,  ktorých veľkosť umožňuje prienik do kože. Na syntéze nových molekúl kožného kolagénu sa katalyticky významne podieľa zinok v organickej forme, ktorý je súčasťou pleťovej vody. Pri syntéze dvoch zo štyroch aminokyselín, tvoriacich molekulu kolagénu je nevyhnutná kyselina L-askorbová (vitamín C).

UPOZORNENIE: hoci prvé pozitívne zmeny na pokožke môžete pozorovať už v prvých dňoch po začiatku pravidelnej aplikácie pleťovej vody COLLAGE-FLUID, jej hlavný účinok, ktorým je novotvorba kolagénu v koži, sa môže dostaviť najskôr približne po mesiaci a plnohodnotný zreteľný efekt (zvýšenie tonusu kože, vyhladenie pleti, odstránenie jemných vrások a pod.) až približne po 3 mesiacoch od začiatku používania. Účinok pleťovej vody COLLAGE- FLUID možno výrazne podporiť používaním aj ďalších prípravkov s obsahom kolagénových peptidov a najmä užívaním výživového doplnku – tabliet COLLAGE-DERM, ktorý okrem kolagénových peptidov, bioaktívneho zinku a kyseliny L-askorbovej (vitamínu C) obsahuje aj aminokyseliny, podieľajúce sa na tvorbe molekuly kolagénu.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa