Life Style - Lekárska kozmetika

COLLAGE – CREAM

C O L L A G E – C R E A M

DERMATOKOZMETICKÁ PROTIVRÁSKOVÁ REGENERAČNÁ

EMULZIA S KOLAGÉNOM

 

Dermatokozmetická protivrásková klinicky testovaná emulzia COLLAGE-CREAM je súčasťou kolekcie tzv. kolagénových prípravkov DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE, určených na denné ošetrenie

  1. zrelej pleti s prejavmi starnutia v rôznom stupni vývoja
  2. poškodenej a vyčerpanej pleti napríklad po neprimeranom dlhodobom slnení v kombinácii s účinkom morskej (slanej) vody a/alebo po pôsobení iných negatívnych vonkajších vplyvov (napríklad nadmerné teplo, nadmerný chlad).

Aktívne látky obsiahnuté v emulzii COLAGE-CREAM intenzívne podporujú prirodzenú obnovu kolagénu v koži, čím spomaľujú proces starnutia kože, a tak potláčajú jeho prejavy. Pri dlhodobom používaní emulzie COLLAGE-CREAM sa zvyšuje tonus kože  (jej prirodzené vypätie), vďaka čomu koža nadobúda hladkosť, hebkosť a jemnosť.

Dermatokozmetická protivrásková emulzia COLLAGE-CREAM je vhodná aj na ošetrenie citlivej a zvýšene reaktívnej pleti, nakoľko neobsahuje žiadne dráždivé zložky a je pripravená bez konzervačných prípravkov a farbív. Neobsahuje teda parabény, silikóny, ropné produkty (parafín, minerálny olej, vazelínu).

 

HLAVNÉ AKTÍVNE LÁTKY DERMATOKOZMETICKEJ EMULZIE COLLAGE-CREAM

Hlavnou aktívnou látkou dermatokozmetickej protivráskovej emulzie COLLAGE-CREAMkolagénové peptidy, získané štiepením molekúl rybieho kolagénu. Peptidy sú skupinami aminokyselín – základných stavebných jednotiek všetkých bielkovín v každom živočíšnom organizme. Hoci v kozmetike sa používajú kolagénové peptidy bravčového a hovädzieho pôvodu, pri výrobe kolagénových prípravkov DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE boli uprednostnené peptidy rybieho pôvodu z viacerých racionálnych dôvodov: eliminovalo sa riziko prenosu tzv. priónov zodpovedných za chorobu označovanú ako BSE (bovínna spongiformná encephalopátia), známu aj ako choroba šialenstva kráv, ako aj riziko prestupu antibiotík, hojne používaných pri chove ošípaných. Kolagénové peptidy použité v prípravkoch DERMATOKOZMETIKY LIFE STYLE sú vyrobené náročným technologickým postupom z kože voľne žijúcich morských rýb. Výrobný proces je podrobený viacstupňovej kontrole. Výsledný produkt je podrobený detailnej analýze zameranej nie len na senzorické vlastnosti, ale najmä na všetky do úvahy prichádzajúce škodliviny, najmä ťažké kovy a mikrobiálnu kontamináciu.

Ďalšou významnou zložkou emulzie COLLAGE-CREAM je zinok v biologicky aktívnej forme, ktorý plní funkciu katalyzátora je nevyhnutný pre novotvorbu molekúl kolagénu z kolagénových peptidov.

Vitamín C vo forme askorbyl-palmitátu sa podieľa na tvorbe dvoch (hydroxiprolínu a hydroxilyzínu) zo štyroch aminokyselín, ktoré sú súčasťou kolagénových peptidov, a súčasne sú základnými stavebnými súčasťami molekuly kolagénu.

 

MECHANIZMUS ÚČINKU

Aplikáciou emulzie COLLAGE-CREAM sa do kože dostávajú komponenty, dôležité pre prirodzenú obnovu molekúl kolagénu. Prienik celých molekúl kolagénu cez kožnú bariéru nie je možný vzhľadom na ich veľkosť, a preto sa v emulzii COLLAGE-CREAM nachádzajú kolagénové peptidy,  ktorých veľkosť umožňuje prienik do kože. Na syntéze nových molekúl kožného kolagénu sa katalyticky významne podieľa zinok v organickej forme, ktorý je súčasťou emulzie. Pri syntéze dvoch zo štyroch aminokyselín, tvoriacich molekulu kolagénu je nevyhnutná kyselina L-askorbová (vitamín C).

 

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa