Life Style - Lekárska kozmetika

APPLEDERM SERUM

HYDRATAČNÉ SÉRUM S VÝŤAŽKOM  Z JABĹK

NA  INTENZÍVNU  HYDRATÁCIU,  NORMALIZÁCIU pH  POKOŽKY  A PODPORU  JEJ  PEVNOSTI

 

 

DEHYDRATÁCIA KOŽE: PRÍČINY, PREJAVY A ODSTRAŇOVANIE

Voda je prirodzenou súčasťou vnútorného prostredia ľudského tela. Napriek tomu, že sa z ľudského organizmu dostáva okrem iných ciest aj cez kožu – najmä potením, je vnútorné prostredie chránené pred jej neprimeranou stratou cez kožu povrchovou fyziologickou vrstvou lipidov, ktoré sú prirodzenou súčasťou kože. Žiaľ, tento prirodzený ochranný val špecifickej tukovej vrstvičky je relatívne zraniteľný – negatívne naň vplývajú mnohé vonkajšie faktory, medzi ktoré patrí aj príliš agresívne umývanie. Obzvlášť mastná a zmiešaná pleť má po príliš vysušujúcom umytí sklon k ešte výraznejšej tvorbe mazu.  K poškodeniu štruktúry ochrannej lipidickej vrstvičky dochádza aj v dôsledku starnutia. Mierne kyslé pH tiež napomáha normálnej funkcii kože, zabraňuje jej vysúšaniu a bráni škodlivým baktériám v premnožení. Applederm sérum okrem hydratácie tiež normalizuje pH pokožky.

Prejavy dehydratácie kože sú pomerne dobre známe: dehydrovaná koža pôsobí navonok zvädnuto až sucho. Znížením obsahu vody v koži klesá aj jej prirodzený tonus (vnútorné napätie), koža sa najskôr mierne zvrásni, zakrátko sa tento jav stupňuje až prerastá do zreteľného zvráskavenia. Jestvujúce vrásky sa prehlbujú a zvýrazňujú. Povrch dehydrovanej kože je mechanicky menej odolný a ľahšie zraniteľný, pri vyšších stupňoch dehydratácie môžu spontánne vzniknúť v koži trhliny.

Subjektívne sa dehydratácia kože prejavuje najmä známym nepríjemným „pocitom suchosti“. Často sa pridružuje aj svrbenie, ktoré je potenciálne nebezpečné, nakoľko provokuje k škriabaniu dehydrovanej kože, ktorá je zraniteľnejšia. Po vzniku trhliniek sa vyskytuje aj bolestivosť.

Liečba dehydratácie kože je komplexná a spočíva jednak z celkových opatrení (normalizácia pitného režimu), jednak z lokálnych opatrení, spočívajúcich v nanášaní hydratačných prípravkov na povrch kože v najviac postihnutých miestach.

Prevencia dehydratácie je významná aj z hľadiska zamedzenia recidívy dehydratácie. Spočíva predovšetkým v odstránení (alebo aspoň minimalizácii) účinku vonkajších faktorov, ktoré k dehydratácii viedli, prípadne aj v ich kompenzácii. Cieľom správnej prevencie je nepoškodzovanie ochrannej lipidickej bariéry kože. V prevencii dehydratácie kože treba uplatniť aj kompenzáciu poškodení lipidickej vrstvy kože po jej vysušení a/alebo opaľovaní: je nevyhnutné ošetrenie prípravkami s hydratačným účinkom.

ÚČINNÉ LÁTKY  V PRÍPRAVKU  APPLEDERM

Hlavnou účinnou zložkou APPLEDERM séra je výťažok z jabĺk s vysokým podielom jablčnej kyseliny a pektínu a s tzv. Cell Boost-Factor-om, dôležitým podporným komplexom. Pozitívny účinok na kožu je daný predovšetkým prirodzenými pozitívnymi účinkami jablka na ľudský organizmus. Plod jablka predstavuje totiž akúsi prírodnú lekáreň s viac ako 300 účinnými látkami, pričom je nezanedbateľné, že jablko viaže vo svojom plode viac ako 85 % vody mechanizmami, ktoré sú veľmi podobné mechanizmom NMF (Natural Moisturizing Factor), plniacim funkciu „zadržiavača“ vody v koži. Na blahodárnom účinku jablka na ľudský organizmus sa okrem toho podieľajú aj aminokyseliny, iné ovocné kyseliny a minerály.

Kyselina jablčná stabilizuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a podporuje tvorbu medzibunkovej lipidovej hmoty, čím posilňuje tzv. bariérovú funkciu kože. Okrem toho vytvára potrebné podmienky pre činnosť enzýmov, štiepiacich väzby medzi odumretými bunkami zrohovatenej vrstvy kože, čím optimalizuje priebeh odlučovania odumretých zrohovatených buniek na povrchu pokožky, a tak znižuje šupinatosť pokožky. Podieľa sa tiež na normalizácii pH pokožky.

Jablčný pektín vytvára na pokožke zvlčujúci povrchový povlak, nakoľko k prirodzeným vlastnostiam pektínu patrí väzba relatívne veľkého podielu vody. Vďaka tomu sa významne posilňuje koži vlastný tzv. Natural Moisturizing Factor (NMF).

Cell Boost-Factor urýchľuje tvorbu proteínov medzibunkovej hmoty kože, čím významne prispieva k jej zosilneniu a zvyšuje jej mechanickú odolnosť.

Kyselina hyalurónová je telu vlastná, nealergizujúca hydratačne a protizápalovo pôsobiaca látka.

Fructan – polysacharid zložený z molekúl fruktózy. Vyskytuje sa v ovocí a zelenine. Na pokožke pôsobí hydratačne, protizápalovo, čím tiež spomaľuje jej starnutie.

Monosacharidy: Manitol, Sorbitol, Erythritol, Xylitol sú malé molekuly cukrov, ktoré ľahko prenikajú do hlbokých vrstiev kože kde viažu a zadržiavajú vodu.

 

INDIKÁCIE

APPLEDERM sérum je určené na hydratáciu pleti na noc a/alebo počas dňa. Obzvlášť vhodné je na hydratáciu mastnej až aknóznej pleti po jej vysušení čistením. Po jeho vstrebaní, niekoľko minút po jeho nanesení, je v prípade potreby možné na pokožku naniesť ďalšiu vrstvu séra, prípadne krém.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa