Life Style - Lekárska kozmetika

Mezolifting pomocou mezonití – lifting bez skalpela

Vekom dochádza k vstrebávaniu tukových vrstiev na tvári a následne k poklesu mäkkých tkanív, ako i k vstrebávaniu kostí, čím sa zväčšuje napr. očnicový otvor. Tieto zmeny stále progredujú, takže ak sa vykoná aj radikálny chirurgický zákrok v tvárovej oblasti, nie je to natrvalo.

Pri modelovaní tváre sa preto využívajú rôzne techniky. Najväčšou novinkou sú vstrebateľné mezonite, ktoré sa zavádzajú špeciálnou ihlou. V minulosti sa používali iba nevstrebateľné zlaté APTOS nite. Tieto však časom mohli byť problematické, a preto sa prechádza na tzv. vstrebateľné, ktoré sa v priebehu mesiacov vstrebávajú. Efekt zákroku vydrží cca 1 rok. Na porovnanie, efekt operačného faceliftu vydrží cca 7 rokov.

Mezolift pomocou mezonití je šetrné ošetrenie, pri ktorom bez použitia skalpela presúvame tkanivá, čím riešime pokles starnúcej kože a vrásky. Je vhodné pre všetky vekové skupiny. Efekt zákroku je okamžitý. Nite zavedené do kože majú 2 efekty, jeden ten, že niť robí podporu tkanivu, ktoré má tendenciu klesať, a druhý efekt je ten, že navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje.

Čo môžeme ošetrovať pomocou mezonití?

Niťovým liftingom sa dajú riešiť rôzne estetické problémy. Poklesnuté obočie, vodorovné vrásky na čele, vrásky hnevu, nosovoústne záhyby, pokles líc, podbradok, i pokles kože okolo dolnej časti čeľuste, vrásky na krku, ovisnuté ramená.

Ako prebieha zákrok?

Pri zavádzaní tenších biostimulačných nití sa koža natrie krémom s lokálnym anestetikom a po 30 minútach pôsobenia sa zavádzajú nite do určených oblastí.

Môžu sa nite kombinovať s inými technikami?

Najlepší výsledok dosiahneme kombinovaním rôznych techník ošetrenia. Napr. pri vráskach na čele a okolo očí je vhodné aplikovať botulot., ak sú veľmi hlboké môžu sa po 2 týždňoch aplikovať mezonite. Pri vpadnutých lícach sa môže aplikovať na zväčšenie objemu kyselina hyalurónová a následne na zodvihnutie a podporu poklesu kože v oblasti sánky sa môžu aplikovať mezonite. Pri vráskach nad hornou perou je vhodné aplikovať najskôr kyselinu hyalurónovú na doplnenie objemu a zlepšenie kontúr pier a následne na vypnutie vrások nad hornou perou sa môžu aplikovať mezonite, ktoré sú jemnejšie na vypnutie jemných vrások, aby pera veľmi nezhrubla. Výborný efekt sa dosahuje aj na vypnutie ochabnutej kože v oblasti ramien.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa