Life Style - Lekárska kozmetika

Laserový peeling Smoothpeel

Princíp

Na povrchu pokožky sa nachádza jej zrohovatená vrstva, ktorá sa skladá z odumretých buniek. Tie dodávajú pleti matný povädnutý vzhľad a robia ju staršou. Preto boli postupne vyvinuté rôzne technológie na odstránenie tejto zrohovatenej vrstvy, a to ako na fyzikálnej, tak aj chemickej báze. V súčasnosti je možné zrohovatenú vrstvu odstraňovať napr. agresívnym chemickým peelingom alebo mechanickou mikrodermabráziou. Najnovšia a súčasne najpresnejšia, najšetrnejšia a najefektívnejšia metóda na odstraňovanie zrohovatenej vrstvy pokožky je laserový peeling.

Technológia

Lúč špeciálneho Erbium YAG lasera (Er:YAG) vlnovej dĺžky 2940 nm sa absorbuje v molekulách vody v zrohovatených bunkách, vďaka čomu tieto šetrne spaľuje v hrúbke približne 50 mikrónov (50 tisícin milimetra). Pokiaľ odstránená vrstvička nebola dostatočne hrubá, ošetrenie na rovnakom mieste možno hneď zopakovať. Nakoľko k absorpcii laserového žiarenia dochádza už na povrchu pokožky, metóda je absolútne nebolestivá, miestne znecitlivenie nie je potrebné, čo znižuje cenu ošetrenia a skracuje jeho čas. Vďaka šetrnosti ošetrenia si toto nevyžaduje žiadny čas na dodatočnú liečbu či rekonvalescenciu (down-time), nakoľko jedinou reakciou pokožky je jej mierne začervenanie. Efektivita ošetrenia je veľmi veľká, takže výsledok je viditeľný hneď po ošetrení. Hoci najväčší podiel zrohovatených buniek sa odlúči priamo pri ošetrení, v priebehu ďalších 2 – 7 dní sa odlúpnu ostatné menej zasiahnuté zrohovatené bunky, čím sa efekt ošetrenia ešte zosilní.

Prístroj

Na laserový peeling používame prístroj jedného z popredných svetových výrobcov technológie pre korektívnu a estetickú dermatológiu – firmy CANDELA z USA. Názov prístroja je príznačný: SMOOTHPEEL, teda prístroj pre jemné (vyhladzovacie) odlupovanie. Vďaka výkonovým parametrom prístroja je ošetrenie veľmi efektívne a časovo nenáročné. Prístroj CANDELA SMOOTHPEEL je v rámci Slovenska len na našom pracovisku.

Ako prebieha zákrok?

Ide o laserový, veľmi jemný a presný peeling, ktorý podľa nastavenia parametrov môže byť povrchový, stredný alebo hlboký. Pri hlbokom peelingu sa na ošetrovanú oblasť môže aplikovať krém proti bolesti na 30 minút. Ošetrenie tváre trvá cca 15 minút, tváre a krku 20-25 minút, tvár + krk + dekolt 40-50 minút.

Aké sú výhody laserového peelingu a na čo sa používa?

Peeling pomocou Er:YAG lasera umožňuje precízne odstránenie povrchových vrstiev pokožky s veľmi povrchovým tepelným poškodením. Na rozdiel od mikrodermabrázie, chemického peelingu, ktoré olupujú iba najpovrchovejšie vrstvy pokožky do hĺbky 1-3 mikrometra. Smoothpeel laser ide do hĺbky 50 mikrometrov a zároveň stimuluje aj novotvorbu kolagénu na rozdiel od mikrodermabrázie a chemického peelingu. Preto je toto ošetrenie vhodné na odstraňovanie hnedých škvŕn, jemných vrások a omladenie kože. Ošetrenie týmto typom lasera je veľmi jemné, a preto sa odporúča aj ošetrenie jemnej pokožky krku a dekoltu.

Výsledný efekt

Po laserovom peelingu prístrojom CANDELA SMOOTHPEEL nadobúda pleť svieži mladistvý vzhľad, nakoľko je hladšia, stráca pôvodnú matnosť a strácajú sa z nej drobné povrchové vrásky a jazvičky. Tento efekt dosahuje maximum do týždňa od ošetrenia, kedy sa odlučovanie laserom zasiahnutých zrohovatených buniek pokožky ukončí.

Ako často sa zákrok opakuje?

Odprúča sa 3-5 ošetrení v 2-4 týždňových intervaloch.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa