Life Style - Lekárska kozmetika

Komplexná liečba akné

K liečbe všetkých foriem akné pristupujeme komplexne a využívame pri nej všetky moderné liečebné prostriedky.

Fotodynamická liečba

Fotodynamickou liečbou znižujeme množstvo kožných mazových žliaz pôsobením liečivej látky a modrého a červeného svetla na zvýšenie účinnosti.

Ako sa ošetrenie vykonáva?

Na kožu sa nanesie účinná látka, ktorá zvyšuje citlivosť kože na svetlo. Po pôsobení (30 – 60 minút) sa ošetrovaná plocha vystaví na 10 až 15 minút intenzívnemu červenému a modrému svetlu. Pokožka po ošetrení môže mierne začervenieť, pričom táto reakcia sa nasledujúci deň môže ešte vystupňovať. Tri až štyri dni po ošetrení treba pokožku spoľahlivo chrániť pred slnečným žiarením – odporúča sa použiť krémy s vysokým ochranným faktorom. Po dvoch týždňoch sa ošetrenie zopakuje, a to tri až osemkrát, podľa reakcie a stavu pokožky.

Laser Smoothbeam

Naše zariadenie je jediné na Slovensku, ktoré používa na liečbu akné laser Smoothbeam od renomovaného výrobcu z USA. Tento prístroj využíva energiu laserového žiarenia, ktorá zasahuje bunky mazových žliaz hlboko uložených v koži. Ich tepelné poškodenie vedie k ich zničeniu, a tým aj k zníženiu produkcie mazu. Na rozdiel od celoplošnej fotodynamickej liečby je účinok lasera intenzívnejší a dá sa ním cielene ošetriť iba určitá lokalita.

foto foto pred a po foto pred a po

Ako sa ošetrenie vykonáva?

Približne 30 minút pred ošetrením sa na pokožku nanesie anestetický krém. Po dostatočnom znecitlivení sa na postihnuté miesta aplikujú impulzy laserového žiarenia. Precitlivení pacienti môžu pri ošetrení pociťovať miernu bolesť. Pokožka po ošetrení začervenie, čo môže ustúpiť po jednom až dvoch dňoch. V ojedinelých prípadoch môžu vzniknúť drobné chrasty. Ošetrenie sa opakuje vždy po mesiaci tri až päťkrát.

Modré svetlo Clear Light

Modré svetlo je jedinečnou liečebnou technikou pri zápalových formách akné. Na liečbu používame osvedčený prístroj od renomovaného výrobcu kozmetických ošetrovacích prístrojov – izraelskej firmy LUMENIS. Ide o „modré” svetlo bez prítomnosti ultrafialového žiarenia, ktoré sa prednostne absorbuje v mikroorganizme Propionibacterium acnes, pôvodcu najťažších zápalových prejavov. Toto ošetrenie sa vykonáva samostatne (osemkrát v intervaloch dvoch až troch dni) alebo po povrchovom a hĺbkovom čistení pleti. Liečbu „modrým” svetlom s použitím prístroja LUMENIS CLEARLIGHT poskytujeme v našom zdravotníckom zariadení na Drotárskej ulici. Ide o jediný prístroj tohto typu v Slovenskej republike.

foto

Video: Smoothbeam laser

[youtube video=’sAL4EdJ3IZs’]

Video: PDT (fotodynamická liečba)

[youtube video=’tgxcDnP9IiI’]

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa