Life Style - Lekárska kozmetika

Fotorejuvenizácia

K fyzikálnym metódam omladenia kože patrí fotorejuvenizácia (pomocou svetla). Fyzikálno-chemickou podstatou starnutia kože sú štrukturálne zmeny kolagénu – bielkoviny dodávajúcej koži pevnosť. Okrem zmeny mechanických vlastností je dôsledkom starnutia aj zmenšenie objemu kolagénu. Koža sa tak stáva relatívne „príliš veľká”, čo sa kompenzuje jej zriasením – prejavom je vrásčitá starecká koža. Záblesk intenzívneho pulzného svetla určitého spektra vlnových dĺžok aplikovaný na povrch ošetrovanej lokality sa v kolagéne mení na teplo, takže vedie k ultrakrátkodobému (milisekundy až desiatky milisekúnd) zvýšeniu teploty.

Ako prebieha zákrok?

Lekár na ošetrenú kožu vodivým gélom, ktorý zlepšuje kontakt medzi hlavicou a kožou a má tiež chladivý účinok, prikladá hlavicu a aplikuje svetelnú energiu vo forme záblesku. Takto postupne prejde celú tvár, krk alebo dekolt. Po ošetrení upokojí kožu a natrie regeneračným krémom.

Po ošetrení nie je potrebná PN. Povrch kože je nezmenený, môže byť trochu začervenalý preto sa odporúča nechodiť týždeň na slnko. Ošetrenie sa môže kombinovať s botulot. na mimické vrásky, výplňami na záhyby kože v dolnej časti tváre.

Ako dlho vydrží zákrok?

Výsledkom je vyhladenie jemných vrások, zmenšenie pórov, prejasnenie a zjednotenie farebnosti kože. Dosiahnutý efekt pretrváva približne 12 – 24 mesiacov.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa