Life Style - Lekárska kozmetika

Odstraňovanie pigmentových škvŕn

Ako sa vykonáva ošetrenie pomocou IPL?

Intenzívne pulzné svetlo (IPL) je prístroj, ktorý využíva svetelnú energiu rozličných vlnových dĺžok viditeľného a infračerveného spektra. Na kožu sa nanesie gél, ktorý zlepšuje kontakt medzi povrchom kože a ošetrovacou hlavicou. Svetelná energia sa do kože aplikuje intenzívnymi zábleskami. Aplikované svetlo sa vďaka optimálnym vlnovým dĺžkam prednostne absorbuje v pigmente kožných škvŕn, čo vyvolá jeho štrukturálne zmeny.

foto pred a po

foto pred

foto pred a po

foto po

Zákrok sa opakuje po dvoch až štyroch týždňoch. Koža sa nesmie vystavovať slnečnému žiareniu. Zákrok treba opakovať štyri až šesťkrát podľa reakcie a vyblednutia škvrny.

Ako sa vykonáva ošetrenie pomocou lasera?

Erbiový laser je prístroj, ktorý vyžaruje infračervené žiarenie na cielené, precízne a jemné odstraňovanie povrchových vrstvičiek pokožky. Po zákroku je koža na povrchu cielene v tenkej vrstve popálená, postupne sa po niekoľkých dňoch zošúpe aj s nežiadúcim pigmentom. Stačí jeden, niekedy dva zákroky.

Rozdiel medzi IPL a erbiovým laserom je v tom, že po IPL nie je povrch kože porušený. Ošetrenie laserom je účinnejšie a výsledný efekt sa dosiahne za kratší čas.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa