Life Style - Lekárska kozmetika

Odstraňovanie nadmerného potenia

Botulotoxín je nervový jed (neurotoxín), ktorý v mieste vpichu blokuje svalové nervy, čím znemožňuje svalové kontrakcie (prácu svalov). Ďalším účinkom botulotoxínu je blokovanie činnosti potných žliaz, v dôsledku čoho sa výrazne znižuje tvorba potu. Tieto účinky predurčujú botulotoxín na liečbu rôznych neurologických a očných ochorení, v estetickej dermatológii na odstraňovanie vrások a korekciu nežiaduceho potenia na dlaniach, chodidlách a v podpazuší. Botulotoxín sa nesmie podávať tehotným a dojčiacim ženám, pri užívaní aminoglykozidových antibiotík a pri ochorení myastenia gravis (autoimunitná svalová slabosť).

Pri aplikácii do podpazuší a dlaní efekt pretrváva 6 – 10 mesiacov. Po zákroku sa potenie redukuje na primeranú mieru. Botulotoxín totiž blokuje iba tzv. ekrinné potné žľazy a neovplyvňuje apokrinné potné žľazy, ktorých je však minimálne množstvo.

Ako sa ošetrenie vykonáva?

Najskôr sa vykoná jódový test. Podpazušie, oblasť triesiel, dlaní alebo chodidiel sa potrie jódom a posype škrobom. V miestach, kde sa zmes jódu a škrobu dostane do kontaktu s potom, dôjde k zreteľnému sčerneniu. Do týchto lokalít sa jemnými vpichmi aplikuje botulotoxín. O dva týždne treba vykonať kontrolu účinnosti ošetrenia (táto je už zahrnutá v cene zákroku).

Ošetrenie na udržanie dosiahnutého výsledku stačí zopakovať spravidla po šiestich mesiacoch.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa