Life Style - Lekárska kozmetika

Mezoterapia prístrojová – Microneedling

Microneedling (mikroihličkovanie) je revolučná metóda, ktorou možno dosiahnuť vynikajúci efekt pre omladenie pokožky, vypnutie vrások, zjednotenie tónu pleti, hydratácie pokožky odstránenie jaziev a strií.

Aktivuje v pokožke tvorbu vlastného kolagénu s dlhodobým efektom a spúšťa kaskádu omladzujúcich procesov v koži.

Ako prebieha zákrok?

Pred zákrokom ošetrované miesta natrieme na 30 min znecitlivujúcim krémom. Pomocou “pera” s nástavcom, s drobnými, pravidelne do nastaviteľnej hĺbky vysúvajúcimi sa ihličkami sa aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok – podľa typu pokožky a problému. Ihly prenikajú do kože len na krátky okamih. Nástavec sa dokonale prispôsobí povrchu pokožky a tým uľahčuje prístup k problematických oblastiam. Táto technológia vytvára mierne prechodné poškodenie kože tým, že sa v určitých vrstvách kože vytvoria tisíce drobných vpichov. Nedochádza pritom k závažnému poškodeniu epidermy. Telu vlastná podpora regenerácie a tvorba vlastného kolagénu vedie k lepším a trvalejším výsledkom. Telo stimuluje tvorbu vlastného kolagénu a elastínu vďaka proliferácii fibroblastov. Výsledkom je mladistvý vzhľad, spôsobený vyplnením pleti zvnútra.

Pre koho je zákrok určený?

Ošetrenie Revive MN je možné použiť na všetky typy pleti. Po ošetrení dochádza spravidla k začervenaniu, ako po spálení slnkom. Na druhý deň je možné v prípade potreby použiť make-up. Ošetrenie je možné realizovať na opálenú pokožku, na hyperpigmentácie, pri stratách pigmentu, na tenkú pokožku aj na citlivú oblasť dolných viečok, krku, dekoltu aj na chrbáty rúk. Výhodou je výrazné zvýšenie vstrebávania všetkých na pokožku aplikovaných prípravkov a krátka doba hojenia, cca 24-72hodín.

Ako dlho vydrží?

Pre dobrý efekt sa odporúča zákrok opakovať po 3-5 krát v 2 týždňových intervaloch. Po sérii ošetrní je koža krajšia, vypnutejšia cca pol roka.

S akými inými metódami môžeme mezoterapiu kombinovať?

Odporúča sa po fotorejuvenizácii, CO2 resurfacingu, ale nie v jednom sedení, ale 2 týždne až mesiac po skončení ošetrení. Pri ošetrení ako fotorejuvenizácia, CO2 laser, Erbium: Glass laser používame iba fyzikálne metódy – svetlo na navodenie novotvorby kolagénu, ale nič pri nich do kože nedávame. Z toho dôvodu na predĺženie účinku laserov je vhodné ich kombinovať s hydroliftom.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa