Life Style - Lekárska kozmetika

Mezoterapia, mezolift a hydrolift

Mezoterapia

Mezoterapia je metódou na regeneráciu kože. Pri tomto ošetrení sa do pokožky jemnými vpichmi, bez vzniku modrín alebo krvácania, aplikujú vitamíny. Táto zmes kožu omladzuje a regeneruje.

Ako prebieha zákrok?

Po dezinfekcii povrchu kože lekár jemnými vpichmi aplikuje do pokožky zmes vitamínov. Môže sa aplikovať na tvár, krk, dekolt. Koža je prejasnenejšia, vyhladenejšia a odolnejšia voči starnutiu. Zákrok sa odporúča opakovať 5-krát v 10 – 14 dňových intervaloch. Na rýchlejšiu regeneráciu kože a zlepšenie efektu ihneď po ošetrení aplikujeme LED svetlo. Na udržiavanie jedenkrát do mesiaca. Ak sa aplikuje čistá kyselina hyalurónová, stačí jeden zákrok za pol roka.

Ako dlho vydrží?

Mezoterapia patrí medzi povrchovejšie omladzovacie metódy, preto vydrží kratšie, iba pol roka, ak sa neudržiava mesačnou aplikáciou. Ošetrenie je vhodné aj na rýchle zlepšenie pleti pred slávnostnou príležitosťou. Treba však aplikovať 3 – 4 dni skôr, pretože pleť môže byť mierne začervenalá. Neodporúča sa ísť do solária, sauny, kúpeľa a na slnko 5 – 7 dní.

S akými inými metódami môžeme mezoterapiu kombinovať?

V jednom sedení môžeme ošetriť pleť 70% kyselinou glykolovou, tzv. chemorejuvenizácia alebo pomocou IPL, tzv. fotorejuvenizácia. Tieto kombinácie sú výhodné, pretože navzájom zvyšujú účinnosť ošetrenia.

Pre koho je zákrok určený?

Pre suchú aj mladú pleť 20-30 rokov, pre zrelšiu pleť 40 – 50rokov.

Mezolift

Mezolift je ďalšou rýchlou metódou na regeneráciu kože. Pri tomto ošetrení sa do pokožky jemnými vpichmi, bez vzniku modrín alebo krvácania, aplikujú vitamíny a kyselina hyalurónová. Táto zmes kožu hydratuje a omladzuje.

Ako prebieha zákrok?

Po dezinfekci povrchu kože lekár jemnými vpichmi aplikuje do pokožky kyselinu hyalurónovú čistú alebo v kombinácii s vitamínmi. Kyselina hyalurónová je najsilnejšia hydratačná látka v organizme. Aplikuje sa na tvár, krk, dekolt. Tieto látky sa vstrebávajú postupne do hlbších vrstiev kože a zlepšujú jej hydratáciu. Koža je prejasnenejšia, vyhladenejšia a odolnejšia voči starnutiu. Zákrok sa odporúča opakovať 5-krát v 10 – 14 dňových intervaloch. Na udržiavanie jedenkrát do mesiaca. Na rýchlejšiu regeneráciu kože a zlepšenie efektu ihneď po ošetrení aplikujeme LED svetlo.

Ako dlho vydrží?

Mezolift patrí medzi povrchovejšie omladzovacie metódy, preto vydrží kratšie, iba pol roka, ak sa neudržiava mesačnou aplikáciou. Ošetrenie je vhodné aj na rýchle zlepšenie pleti pred slávnostnou príležitosťou. Treba však aplikovať 3 – 4 dni skôr pretože pleť môže byť mierne začervenalá. Neodporúča sa ísť do solária, sauny, kúpeľa a na slnko 5 – 7 dní.

Môže sa kombinovať aj mezolift + 70% kyselina glykolová v jednom sedení.

S akými inými metódami môžeme mezolift kombinovať?

V jednom sedení môžeme pleť ošetriť 70% kyselinou glykolovou, tzv. chemorejuvenizácia alebo pomocou IPL, tzv. fotorejuvenizácia. Tieto kombinácie sú výhodné, pretože navzájom zvyšujú účinnosť ošetrenia.

Pre koho je zákrok určený?

Pre veľmi suchú mladú pleť 20-30 rokov, pre zrelšiu pleť 40 – 50rokov.

Hydrolilft

Ide tiež o rýchlu regeneráciu kože, pri ktorej aplikujeme nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú a vitamíny do hlbších vrstiev kože. Na rozdiel od mezoterapie a mezoliftu, početné vpichy sú hlbšie, a preto je ošetrenie bolestivejšie. Pre zmiernenie bolesti sa natiera krém na znecilivenie. Hydrolift je hlbšie ošetrenie ako mezoterapia a mezolift preto aj účinky sú silnejšie. Pri tomto ošetrení nielen kožu hydratujeme ale početnými vpichmi stimulujeme aj novotvorbu kolagénu.

Ako prebieha zákrok?

Pred ošetrením sa na kožu natrie znecitlivujúci anestetický krém na 30 min. Po dezinfekcii kože lekár početnými vpichmi aplikuje nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú do kože a pod jemné vrásky. Ošetrujeme tvár, krk, dekolt. Pri jemných vráskach v dekolte je výborný efekt. Po ošetrení je koža mierne začervenalá, môžu byť aj modrinky a mierny opuch. Preto sa neodporúča hydrolift tesne pred slávnostnou príležitosťou, ale 2 týždne vopred. Ošetrenie je vhodné na vypnutie, hydratáciu a zjemnenie jemných vrások. Pre rýchlejšie hojenie po ošetrení aplikujeme špeciálnu LED lampu vyvinutú pre NASA.

Ako dlho vydrží?

Po aplikácii jedného ošetrenia je koža vypnutá, vyhladená 4-6 mesiacov.

S akými inými metódami môžeme hydrolift kombinovať?

Odporúča sa po fotorejuvenizácii, CO2 resurfacingu, ale nie v jednom sedení, ale 2 týždne až mesiac po skončení ošetrení. Pri ošetrení ako fotorejuvenizácia, CO2 laser, Erbium: Glass laser používame iba fyzikálne metódy – svetlo na navodenie novotvorby kolagénu, ale nič pri nich do kože nadávame. Z toho dôvodu na predĺženie účinku laserov je vhodné ich kombinovať s hydroliftom.

Pre koho je zákrok určený?

Ošetrenie je vhodné pre každého, mladú aj zrelú pleť

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa