Life Style - Lekárska kozmetika

Chemický peeling

70% Kyselina glykolová alebo glykopeel

K chemickým profesionálnym metódam omladenia (chemorejuvenizácia) kože patrí použitie AHA kyselín, najmä glykolovej vo vyššej koncentrácii. Používa sa čistá 70% kyselina glykolová alebo kombinovaný prípravok GlyKoPeel s obsahom 70% kyseliny glykolovej a vitamínov A, C, E.

Kyselina glykolová znižuje priľnavosť buniek rohovej vrstvy (korneocytov) a tým hrúbku rohovej vrtvy, t. j. má exfoliačný (zlupovací) a protikomedónny účinok, a čo je dôležité, zvyšuje priepustnosť kože a tým prienik vitamínov obsiahnutých v prípravku do hlbších vrstiev kože. Zjemňuje a vyhladzuje pleť zlepšuje tonus a mikrocirkuláciu v koži, podporuje regeneráciu kolagénových a elastických vlákien a zlepšuje hydratáciu a obranyschopnosť kože. Je to vhodné ošetrenie aj na aknóznu pleť.

Ako prebieha zákrok?

Lekár na kožu natrie 70% kyselinu glykolovú alebo Glykopeel a nechá pôsobiť prvýkrát 2 – 4min. podľa reakcie kože (začervenanie), pri opakovanom ošetrení sa dĺžka aplikácie predlžuje. Potom sa koža neutralizuje a upokojuje. Zákrok trvá cca 15 min. Aplikuje sa na tvár, krk, dekolt. Začervenanie kože môže pretrvávať niekoľko hodín. Po zákroku je možné ísť do práce. Neodporúča sa slnenie alebo solárium 5 – 7 dní, ak svieti slnko, je potrebné používať ochranný faktor SPF 50+. Zákrok sa opakuje po 10 – 14 dňoch.

Koľko vydrží zákrok?

Chemický píling je vhodné opakovať 5 – 8 krát. Po takejto kúre je koža zregenerovaná cca 6 mesiacov, potom je vhodné kúru zopakovať.

Vhodná metóda proti starnutiu po užívaní solária alebo po lete po slnení, alebo na rýchle omladenie a osvieženie pleti pred slávnostnou príležitosťou. Patrí medzi povrchovejšie omladzovacie metódy, preto vydrží kratšie, iba pol roka.

Pre koho je zákrok určený?

Pre mladšiu pleť na omladenie od 20 – 30 rokov a vyššie, pre mužov i ženy.

Video

[youtube video=’zEynlaZFowU’]

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa