Life Style - Lekárska kozmetika

Aplikácia kožných výplní

V súčasnosti sa najčastejšie používa kyselina hyalurónová. Je to prírodná, telu vlastná látka, nachádza sa v koži, spojivovom tkanive, oku, kĺboch. Má silnú schopnosť viazať vodu, koži dodáva objem a pružnosť, zvyšuje jej regeneračnú schopnosť. Tento výplňový materiál sa používa vo forme gélu.

Výplne s obsahom kyseliny hyalurónovej sú vhodné na zmiernenie vrások a záhybov kože napr. pri nosovo-ústnej ryhe, poklesnutých kútikoch úst, hlbokých ryhách pod očami, hlbokých vráskach okolo očí. V oblasti čela sa používajú v kombinácii s botulot. pri veľmi hlbokých vráskach medzi obočím. Ďalšie použitie je vhodné na vyplnenie nerovností tváre, hlbokých jaziev a na zvýraznenie alebo zväčšenie pier.

Táto kožná výplň je bezpečná, postupne sa vstrebáva a nevyvoláva alergické reakcie (na rozdiel od ošetrenia kolagénom, pri tomto implantáte nie je testovanie potrebné).

Ako sa ošetrenie vykonáva?

Pred zákrokom sa na ošetrované miesto nanesie krém s anestetickým účinkom, nechá sa pôsobiť asi 30 minút, a potom sa jemnou ihlou aplikuje kyselina hyalurónová. Pri zväčšovaní pier sa môže použiť lokálna anestézia.

Zákrok môže vyvolať v danom meste reakciu začervenaním, modrinu, mierny opuch, najmä na pere, ktorý môže doznievať aj štyri dni. V iných lokalitách opuch nebýva taký výrazný a po jednom dni obvykle ustúpi. Po zákroku sa neodporúča kožu vystaviť účinkom vody, nie je dobré kúpať sa, saunovať sa, ani plávať. Po zákroku je v prípade opuchu vhodné použiť doma chladiace vrecká a Lioton gél.

Na zlepšenie a predĺženie účinku sa po troch až šiestich mesiacoch sa môže materiál znovu doplniť.

Koľko vydrží materiál v koži alebo v perách?

Materiály s obsahom kyseliny hyalurónovej, označované ako dočasné výplne, sa postupne vstrebávajú. V koži vydržia 12 – 18 mesiacov, v perách kratšie, približne 6 – 12 mesiacov.

Aquamid (polyakrylamid) patrí medzi trvalé materiály, ktoré sa vstrebávajú niekoľko rokov. V tkanive vydrží aj viac ako päť rokov. Aplikujeme aj Remake ktorý neobsahuje kyselinu hyalurónovú a v tkanive pretrváva 2 roky.

V našom zariadení používame tieto prípravky s obsahom kyseliny hyalurónovej s dočasným účinkom: Restyl., Perlane (švédsky), Juviderm (francúzsky), Teosyal Princess, Esthelis, Cristal, Medifeel a trvalú výplň Aquamid, Metacrill, Remake s predĺženým 2 ročným účinkom.

foto pred a po

zväčšenie pier pred

foto pred a po

zväčšenie pier po

foto pred a po

výplň líc a nosovoústnych záhybov pred

foto pred a po

výplň líc a nosovoústnych záhybov po

foto pred a po

výplň jamiek pod očami pred

foto pred a po

výplň jamiek pod očami po

foto pred a po

zväčšenie pier pred

foto pred a po

zväčšenie pier po

Video

[youtube video=’9XraLLadP7c’]

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa