Life Style - Lekárska kozmetika

Aplikácia botulotoxínu

Botulotoxín je nervový jed (neurotoxín), ktorý spôsobuje chemickú denerváciu svalu v mieste vpichu, takže sval sa nemôže stiahnuť. Pre tieto účinky sa botulotoxín využíva pri liečbe rôznych neurologických a očných ochorení, a v estetickej dermatológii na korekciu dynamických, t. j. mimických vrások najmä v okolí očí, medzi obočím a na čele. Môže sa použiť aj pri vráskach nad hornou perou, na vyhladenie krku a dekoltu. Je vhodný aj na odstránenie nadmerného potenia na dlaniach, chodidlách a v podpazuší.

foto pred a po

odstránenie mimických vrások medzi obočím

foto pred a po

odstránenie mimických vrások na čele

Ako sa vykonáva ošetrenie?

Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi nízkych dávkach do svalov. Účinkom botulotoxínu dôjde k dočasnému prerušeniu nervovo-svalového prenosu vzruchu a tým k požadovanému uvoľneniu svalu. Výsledkom je napnutie pleti a vyhladenie vrások. Zákrok sa robí ambulantne, je takmer bezbolestný a časovo nenáročný. Celý zákrok aj s potrebnými informáciami trvá asi do 30 minút Jedinými obmedzeniami po zákroku sú nezohýbať sa, necvičiť, nesaunovať sa a neplávať.

Môžu nastať nežiaduce účinky?

Po aplikácii botulotoxínu môžete v niektorých prípadoch pociťovať pálenie a bolesť hlavy. Je to však dočasné a veľmi zriedkavé, po niekoľkých hodinách tieto komplikácie zvyčajne ustúpia. Botulotoxín sa využíva v estetickej medicíne od roku 1988, pričom výskyt nežiaducich prejavov nie je vyšší ako pri podávaní iných liečiv, t. j. asi 0,5 – 5%.

Ako dlho pretrváva účinok?

Účinok nastupuje o dva až päť dní po aplikácii botulotoxínu, pričom plný rozsah účinku sa prejaví do 14 dní. Efekt pretrváva zvyčajne 2 až 6-mesiacov po prvom podaní. Po opakovaných aplikáciách sa účinok môže predlžovať.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa