Life Style - Lekárska kozmetika

Mikrodermabrázia

K profesionálnym mechanickým procedúram omladenia kože patrí mikrodermabrázia.

Ide o modernú a účinnú metódu používanú na píling kože. Predstavuje riadené a jemné odstraňovanie odumretých buniek pokožky, čím dáva koži signál na rýchlu regeneráciu, t. j. zvýšenú tvorbu nových buniek.

Ako prebieha zákrok?

Koža sa zbrusuje pomocou koruntového piesku alebo diamantu. Ošetrenie trvá cca 15 min.

Aplikuje sa na tvár, krk, dekolt. Pre dôkladnejšie ošetrenie pleti sa po dermabrázii, kedy je pokožka odhalená a pripravená lepšie vstrebávať účinné látky, odporúča pomocou ionoforézy, tzv. žehličky, ošetriť pleť hydratačnými, vitamínovými a enzymatickými prípravkami. Tieto sa dostanú hlbšie do pokožky, ktorú hydratujú a regenerujú. Takéto ošetrenie sa nazýva Skinfitness. Aj pokožku trošku precvičíme. Zákrok trvá 25 min.

Ďalšou kombináciou ošetrenia s mikrodermabráziou je Skinfitness plus, kedy sa pred zákrokom použije kyselina cca 5 – 10 min, aby sa lepšie uvoľnili povrchové bunky pokožky, a potom sa robí mikrodermabrázia pieskom alebo diamantom s následným ošetrením ionoforézou „žehličkou” s hydratačnými a vitamínovými prípravkami. Zákrok trvá cca 35 min.

Po zákroku je koža mierne začervenalá, podráždená a nesmie sa preto vystavovať slnečnému žiareniu vonku, ani v soláriách. Nie je potrebná PN, môže sa ísť späť do práce.

Ako dlho vydrží?

Ošetrenie je vhodné na rýchlu regeneráciu kože, ak sa opakuje po 10 – 14 dňoch 5 – 8krát pretrváva cca 6 mesiacov. Patrí medzi povrchovejšie omladzovacie metódy, preto vydrží kratšie, cca pol roka.

Vhodná metóda proti starnutiu po užívaní solária alebo po lete po slnení, alebo na rýchle omladenie a osvieženie pleti pred slávnostnou príležitosťou.

Pre koho je zákrok určený?

Mikrodermabrázia je pre mladšiu pleť 20 – 30 rokov, Skinfitness pre 30 – 40 rokov, Skinfitness plus pre 40 – 50 rokov.

Bratislava: Drotárska cesta 19 | Dohnányho 12 | Beňadická 5 | mob.: 0905 619 734

© 2014 - Lstyle s.r.o. - All rights reserved. | Prihlásiť sa